Już przyszły weekend będzie za 50%

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja turystycznej akcji “Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny”, zaplanowana na 6-8 października. Tym razem zgłosiło się 560 różnego typu przedsiębiorstw i ośrodków z branży turystycznej - muzeów, parków rozrywki, obiektów noclegowych, restauracji etc. To równo 100 podmiotów więcej, niż na wiosnę tego roku. Szacuje się, że z ich ofert skorzysta ok. 100 tysięcy turystów.

Takie założenia przedstawili minister sportu i turystyki Witold Bańka oraz prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk, którzy wzięli udział w specjalnej konferencji na warszawskim Zamku Królewskim inaugurującej akcję. Z założenia inicjatywa “Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny” ma zachęcać Polaków do lepszego poznawania własnego kraju i aktywniejszego spędzania czasu. Jak bowiem wynika z dostępnych badań ruchu turystycznego, w naszym kraju aspekt finansowy to najczęstszy powód rezygnowania z wypoczynkowo-krajoznawczych wyjazdów. Możliwość skorzystania z dużej zniżki ma zmienić tę niekorzystną sytuację.

Zgodnie z zapowiedziami ministra Bańki, takie ogólnopolskie weekendy za pół ceny mają stać się kontynuowaną przez długie lata tradycją. Cieszy go również fakt, że branża turystyczna nie patrzy tylko i wyłącznie na partykularne interesy, a potrafi dostrzec dalekosiężne korzyści z upowszechniania wypoczynku w Polsce. Pozytywne efekty widać już w twardych liczbach. W pierwszym półroczu 2017 roku ilość krajowych podróży Polaków wzrosła o 7% w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego. I akcja “Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny” niewątpliwie ma swój udział w zwiększaniu wewnątrzkrajowego ruchu turystycznego.

Na koniec jeszcze kilka statystycznych ciekawostek i danych dotyczących trzeciej edycji weekendu za pół ceny, który zaplanowano od 6 do 8 października. 36% przedsiębiorstw, które wezmą udział w akcji, zakwalifikowano do szeroko pojmowanego działu usług. 18% ofert dotyczy zwiedzania, 13% to propozycje instytucji kultury, 11% lokali gastronomicznych, a 9% to kategoria sportu i rekreacji. Najwięcej podmiotów przystępujących do “Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny” pochodzi z województwa małopolskiego (105). Kolejne miejsca w klasyfikacji regionów zajęły Pomorze (62),Dolny Śląsk (49) oraz Mazowsze (47).

Które konkretnie muzea, obiekty noclegowe, restauracje, centra SPA i innego typu firmy przystąpiły do akcji, można sprawdzić pod tym adresem (wszelako pod warunkiem, że mapka i wyszukiwarka załadują się użytkownikowi prawidłowo).

Dodano: 2017-09-28 14:12:00

Komentarze (2)
MaThek
28.09.2017 15:25

Taki rozmach promocyjny, a i tak "ambitnie" celują w 100 000 osób korzystających z promocji. Przez 3 dni. W całym, ponad 30-milionowym kraju... Pogratulować rozmachu. Zresztą chętnych do udzielenia 50% zniżki nie ma znowu aż tak wielu - co to jest kilkadziesiąt miejsc różnych kategorii - atrakcji, obiektów noclegowych, restauracji - na całe województwo? Na jedną miejscowość przypadają dosłownie pojedyncze miejscówki. Nawet jak się uda znaleźć tańszy nocleg, to już niekoniecznie będzie co zobaczyć/gdzie iść za te pół ceny. Dajcie znać, jak partnerów akcji Polska zobacz więcej będzie powyżej dziesięciu tysięcy.

Anonim
9.07.2019 08:31

A moim zdaniem ta akcja -50% była całkiem fajna. Nie skorzystałam z niej wtedy bo nie było mnie w kraju, ale uważam, że było to udane. Nocleg za połowę ceny zawsze na propsie ;)

Dodaj komentarz